poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Autumn is coming


Wreszcie czuć jesień. Mimo, że lato jeszcze w pełni, dla mnie zaczyna się sezon przygotowawczy do mojej ulubionej pory roku. Zwiastują ją chłodniejsze poranki i zapach świeżo zaoranej ziemi przynoszony przez wiejący od strony pól wiatr. Dla mnie to zapach wolności i czegoś, co nie do końca potrafię nazwać. Czegoś, co sprawia, że czuję się wyjątkowo dobrze i bezpiecznie.


Pierwszym, co robię, by przywołać jesień jest wyprawa do lasu. W ostatniej towarzyszyła mi Łucja. Nazbierałyśmy całe naręcze wrzosów na pięknych polanach rozległych borów otaczających rodzinną wioskę mojego Męża. Niestety zapomniałam aparatu i zdjęcia robiłam komórką…


Wrzosy posłużyły mi do stworzenia trzech różnej wielkości wianków, a resztę zebrałam w snopek i przewiązałam tasiemką. W ten sposób poczyniłam pierwsze jesienne dekoracje.A czy Wy też czujecie już  jesień?


16 komentarzy:

 1. Lubię wrzosy i kocham jesień.
  Piękne kompozycje

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie !
  U nas powoli zaczynają pojawiać się wrzosy w sklepach i chyba tak jak w zeszłym roku nakupię ich bardzo dużo bo bardzo mi się podobają :)
  A jesień czuć czuć i widać, bo ciagle u nas pada ...
  Buźka !

  OdpowiedzUsuń
 3. oj tak - te chłodne poranki i wieczory przepowiadają jesień. ja jakoś specjalnie za nią nie przepadam, ale faktycznie jesienią docenia się ciepło własnego mieszkania, a jeśli jeszcze nawiązuje do jesiennych klimatów, to już w ogóle jest pięknie i klimatycznie - jak u Ciebie. uwielbiam wrzosy ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też już czuję w powietrzu nadchodzącą jesień :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ewelina, ubrałas w słowa to wszystko co ja myślę o jesieni;) Zresztą sama wiesz;) do zobaczenia wkróce w T.;)

  OdpowiedzUsuń
 6. do lasu ostatnio trochę mi nie po drodze, ale też poczułam już powiew jesieni:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam pojęcia gdzie u mnie w okolicy mpgą buć wrzosowiska, więc pozwól że pooglądam Twoje zdjęcia jeszcze kilka razy bo uwielbiam wrzosy :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wianki piękne,choc nie podzielam Twojego uwielbienia jesieni,dla mnie to znak,że zaraz okropna zima:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciepłolubna więc kocham wiosne i lato, jesień juz mniej ... ale wrzosy juz pierwsze nabyłam, bo lubię a Twoje kompozycje bardzo mi sie podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam jesień i lubię kiedy się zbliża! Dla mnie to czas kiedy wszystko wraca do normy...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Kobieta bogata w piękne miejsca:) Co ja bym dała za taką polane wrzosów ! Piękne wianuszki. U mnie sezon jesienny zaczyna się 1 września. Póki co, łapie lato pełnymi garściami, by kawałek przekazać złotej jesien - którą kocham:)

  OdpowiedzUsuń
 12. mam podobnie jak Ty, idąc do lasu i widząc wrzosy czuję jesień. zastanawiam się tylko czy już je zbierać bo na parapecie mam jeszcze petunie... lubię jesień i kocham wiosnę.
  wianki bardzo zgrabne :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna jesień ma swój urok, ale ja i tak wolę lato :) Szkoda, że już się kończy...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Wrzosowe wianuszki powalają!!boskie...i na pewno też takie zrobie...dziękuję za pomysł :D Jesień czuję i to bardzo...niestety nie taką piękną złotą ale mokrą,szarą :(( a słońca chcę!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)