sobota, 13 grudnia 2014

Konkursowa bombka

W poniedziałek dowiedziałam się o konkursie „Kaliska bombka 2014”.  Jest on corocznie organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej. Dwa lata temu zgłosiłam swoją pracę. Tak było i tym razem. Czasu miałam bardzo mało, bo tylko 3 dni. Pomysł, nieco zmodyfikowany pod wpływem zawsze cudownych rad Męża, pojawił się, niczym żaróweczka nad głową Pomysłowego Dobromira. Tym bardziej, że już od dawna chciałam zrobić coś podobnego. Od razu pobiegłam po półprodukty i choć było ciężko, do pracy zabrałam się już we wtorek wieczorem. Temat wpisał się w bardzo ważną i hucznie obchodzoną w tym roku w naszym mieście rocznicę. Może nie wiecie, ale 100 lat temu, podczas I wojny światowej, Kalisz został zbużony. Sierpień 1914 roku był tragiczny dla najstarszego miasta w Polsce. Zniszczeniu uległo 95% zabudowy starego miasta. Liczba mieszkańców spadała z 70 do 5 tysięcy! Dlatego postanowiłam upamiętnić to wydarzenie w mojej pracy. Powstała bombka pod tytułem „Świąteczny Kalisz 1914-2014”. 

Na zdjęciach zamieszczonych w środku kuli widnieje z jednej strony panorama zniszczonego miasta z charakterystyczną katdrą Św. Mikołaja w tle, z drugiej – ta sama świątynia w czasach obecnych. Dodałam śnieg z pasty stukturalnej oraz drzewa pokryte białym puchem (wykorzystałam te same gałązki, co na rogi reniferów). Do tego obowiązkowe śnieżynki, lodowe sople (mało widoczne z zdjęciach) i wielka kokarda. Efekt? Pierwsze miejsce w kategorii „dorośli”. W nagrodę dostałam cały pakiet prezentów – parasol, koszulkę, ściereczkę do komputera oraz elegancki pendrive i płytę „Night in Calisia” (tegoroczna „laureatka” nagrody Grammy). Bombkę zawieszałyśmy na choince z Łucją i choć była niemożebnie niegrzeczna, to i tak cieszę się, że na ogłoszenie wyników poszłyśmy razem. Więcej o konkursie przeczytacie TU, a jeśli zainteresowała Was historia mojego miasta i jej tragiczny epizod, zapraszam do poczytania strony 1914kalisz.
Pozdrawiam i życzę Wam udanego wieczoru i miłej niedzieli.  W następnym tygodniu wracam z kolejnymi bombkami!

10 komentarzy:

 1. Bambka wyszla genialnie ;) Cudna bardzo nam sie podoba ;) Karola

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo za pomysł! Piękna bombka, bardzo oryginalna! Miałaś mało czasu, a wyszło prawdziwe cudo! Kalisz to piękne miasto, pozdrawiam Ciebie i Twoje miasto!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję ;-)))
  Pięknie, że obchodzi się i pamięta takie rocznice
  Choć takie przykre, takie smutne ale niech będą pamiętane

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje gratulacje, oglądając posta i czytając go, myślalam caly czas,że powinnaś zająć I miejsce nie tylko za wykonanie ale także za wspaniały pomysł. Jestem zachwycona ideą.

  Nie wiedziałam, że Kalisz ma taką smutną historię...

  Weszłam sobie na stronkę CIT i swierdzam, że dziewczynka przed Tobą jest czdecydowanie za wysoka na drugi ząd!!!

  wysyłam buziaki, papa

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna i oryginalna bombeczka- brawka wielkie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)