wtorek, 29 lipca 2014

Wakacje 2014


Kolejny urlop już za mną. Pod wieloma względami był to najlepszy, jak i najgorszy ze wszystkich urlopów w moim życiu. Dlaczego był najgorszy, tego nie napiszę, bo z założenia mój blog jest miejscem pozytywnym i nastawionym na radość życia. Dlaczego był najlepszy? Oj, muszę się pilnować, żeby nie napisać na ten temat powieści. Od dawna planowałam, że będziemy robić z Łucją wszystko, na co normalnie nie ma czasu, czy sił. Byłyśmy więc na dworcu PKP oglądać pociągi, jeździłyśmy autobusem, ugniatałyśmy masę solną (o lepieniu jeszcze nie ma mowy), czy malowałyśmy farbami (Łucja głównie siebie). Malunkowe bazgroły zostaną ku pamięci.


 Drugi tydzień naszych wakacji stanął pod znakiem podróży. Spędziliśmy - tym razem już w komplecie - wspaniałe chwile zwiedzając rodzinne strony moich Teściów. Łucja miała radochę z kąpieli w baseniku i całodobowego oglądania zwierzątek. Ja i Mąż mogliśmy za to posiedzieć wieczorami i pooglądać zachód słońca, a póżniej Drogę Mleczną.


Tak jak planowaliśmy, na trzy dni pojechaliśmy też w Góry Sowie. Zatrzymaliśmy się w Gościńcu Nowa Wioska. Kolejne urokliwe miejsce z duszą (budynek główny ma ponad 200 lat!).


 Byliśmy na Ślęży (mogę skreślić kolejną pozycję z listy marzeń). Nieśliśmy Łucję na zmianę, bo łobuz nie chciał siedzieć w nosidle.
Następnego dnia lało, jak z cebra, ale udało nam się zwiedzić zamek Książ i palmiarnię w Wałbrzychu. Swoją drogą Wałbrzych to strasznie smutne miasto. Nie wiem, może widzieliśmy nie tą część, co trzeba. A może to przez strugi deszczu...
Ostatniego dnia, wracając, zwiedziliśmy zamek Grodno. Byliśmy też na zaporze na Jeziorze Bystrzyckim.

 Po powrocie czekało na nas zalane mieszkanie. Nad Kaliszem przeszła taka ulewa, że woda lała się nam pod parapetem! Wszystko było mokre! Szczęście w nieszczęściu, że ten mały Armagedon wydarzył się kilka godzin przed naszym przyjazdem, więc panele nie ucierpiały. Tylko sprzątania było więcej... 
Na ostatni weekend wybraliśmy się ponownie na wieś. Szczerze mówiąc do pracy wracałam (choć jeden mój kolega mawiał, że wracać, to można do domu, a nie do pracy) bardziej zmęczona niż byłam przed urlopem. Ale to nie jest ważne. Najważniejsze, że spędziliśmy rodzinnie wspaniały czas. Mogliśmy obserwować, jak Łucja rozwija się praktycznie z dnia na dzień. Nie udało nam się co prawda porzucić pieluszki, ale za to nasza córeczka nauczyła się wielu nowych słówek. Odkryliśmy też jej talent do zapamiętywania i odtwarzania melodii. Pokazując jej w książeczce tęczę zanuciłam kilka razy piosenkę Fasolek i teraz mała widząc ten obrazek podśpiewuje "tenta, tenta, a-a-a!". Lucek wchodzi też na krzesło i włącza światło. Mąż zaczął jej śpiewać piosenkę Natalii Kukulskiej i teraz urwis z jeszcze większą radością włazi, pstyka kontaktem i intonuje "siat-Łooo" (z naciskiem na "ł"). Dziś nauczyła się wchodzić po drabince na zjeżdżalnię (do tej pory wchodziła od przodu, po - że tak powiem - powierzchni ślizgającej). Eh, dużo by pisać... Tymczasem na uszycie czekają dwie maskotki, więc wybaczcie, ale uciekam. Gratuluję i dziękuję tym, którym się chciało czytać do końca! Pozdrawiam ciepluteńko (choć może powinnam chłodno przy tych upałach) i do zobaczenia wkrótce!

14 komentarzy:

 1. Oj, zdecydowanie chłodne pozdrowienia poproszę:)
  Miło czytać, ze pociecha się rozwija a wakacje mimo pewnych niedogodności okazały się udane.
  Wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
 2. widzę, że pięknie spędziliście wakacje i serdecznie gratuluję pomysłu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamki przypominają mi angielskie dwory ;) Piękne miejsca :)!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwiedziliście moje ulubione miejsca, szkoda, że pogoda nie dopisała, jak byliście w Wałbrzychu, rzeczywiście to miasto kojarzy się z szarym, górniczym, zapełnionym blokami miasteczkiem,ale mam wrażenie, że powoli się podnosi z tego obrazu. Może przy piękniejszej pogodzie też zauważylibyście tę zmianę. Góry Sowie bardzo lubię, najstarsze góry w Polsce mają wiele atrakcji:) I gratuluję postępów u córki, ma piękne imię, zresztą tak, jak moja siostra:))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. No ba! Jak nie do końca jak tak ciekawie piszesz i jeszcze te zdjęcia ... Cudne. To teraz w pracy może odpocznij :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hej:)
  jako mieszkanka W-cha, powiem jedno: to miasto dzień za dniem pięknieje, jednak faktycznie przy szarej, deszczowej pogodzie wygląda depresyjnie. kiedy jednak świeci słońce, tu jest przepięknie! miasto leży w dolinie z każdej strony okolonej lasami i górami. widoki mamy cuuudowne, zabytków mnóstwo, gór do wspinania wiele. niestety przez wieeeeleee lat tego nie dostrzegano, nie skupiono się na turystyce kompletnie, więc jeszcze to kuleje:/ ale jest nadzieja... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. dobrez ze utrlop udany , ja jeszcze przed urlpoem ;)
  fajnie spędziłaś/cie czas :)
  buziaki

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie. Nie trzeba nic więcej tylko ten widok wart milion dolarów. Pozdrawiam ♡ ♥ ☆ ★

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie. Nie trzeba nic więcej tylko ten widok wart milion dolarów. Pozdrawiam ♡ ♥ ☆ ★

  OdpowiedzUsuń
 10. O nie!! O nie!!
  tym razem nie wybaczę... byłaś tak blisko... bliziutko - 10 km ode mnie :( :( :(
  Już w zeszłym roku pamiętam "kręciłaś się po okolicy" ale w tym roku to już jakby na ganku :( :( :(
  Buu... a w między czasie matką chrzestną zostałaś... kotki ;-)))
  http://catarina-brujita.blogspot.com/2014/07/rachunek-sumienia.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne zdjęcia z wakacji :) Zawsze chciałam odwiedzić ten rejon Polski :) Mimo deszczu i tak mieliście cudowną wycieczkę po zamkach :) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie w odwiedziny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne foty- szczególnie te przemglone, pełne tajemnic... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. a mogę się dowiedzieć dlaczego podczas urlopu nie zahaczyliście o Bory Tucholskie?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)