środa, 17 sierpnia 2016

Niebanalnie na wesele

Razu pewnego zdarzyło się, że natrafiłam na jednym z forów na prośbę o wykonanie albumu, w którym dziewczyna chciała dać Młodej Parze prezent ślubny w formie pieniędzy. Znalazła w sieci konkretny wzór. Poradziłam jej co i gdzie może kupić i że sama też może go wykonać. Ona jednak stwierdziła, że nie ma do tego talentu. A ja... może i z talentem u mnie nie jest lepiej, ale na pewno miałam chęć, by coś takiego zrobić. W życiu nie wykonałam żadnego albumu, a ten zafascynował mnie swoją prostotą i pomysłowością. Odszukałam więc autorkę tego cudeńka, to Tores. Postanowiłam zmienić tytuł z Pocztu królów Polskich na Władcy Polski w darze Młodej Parze. Reszta wykonana jest już bardzo podobnie - po lewej stronie wizerunek władcy i śmieszne rymowanki o nich, zaczerpnięte z twórczości Traperów znad Wisły. Po prawej banknot, oczywiście imitacja, oraz kieszonka/zakładka, przymocowana za pomocą nitów. W nią można wsunąć prawdziwe już pieniądze w dowolnej ilości. Dodałam też stronę z imionami Nowożeńców oraz datą ślubu. Z efektu jestem w gruncie rzeczy zadowolona, choć po czasie widzę, że wiele rzeczy mogłam zrobić inaczej, lepiej... Ale chyba wiele z nas tak ma. Koniec końców jest jak jest. Eh, wiecie co, mam spadek formy, więc kończę już pisanie, żeby mi się jakieś filozofowanie nie załączyło. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. 

Przyznacie, że to ciekawa alternatywa do zwykłej "koperty"?
Z pierwszymi Piastami spotkałam się ostatnio także przy innej okazji, ale o tym napiszę już kolejnym razem. Zabiorę Was w podróż do czasów, kiedy dąb Bartek był ledwie żołędziem... 


10 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł bardzo oryginalny i napewno ciekawszy niż zwykła koperta. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję! Pomysł przedni :)
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie to jedna z Twoich piękniejszych prac, jestem nią zachwycona! Album jest rewelacyjny, poczułam się jak u Umberllki. Chylę czoła.

  Z A C H W Y T ! ! !

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł, tym bardziej ,że bardzo trudno sprezentować komuś pieniążki bez tej okropne koperty!!! Wyszło super!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)