piątek, 6 kwietnia 2012

Last, but not least!

Witajcie Kochani!

Ledwo żywa, aczkolwiek bardzo szczęśliwa piszę do Was z pieleszy mojego łoża. Jako, że święta już za progiem, a ja nie lubię zostawiać niedokończonych spraw, chciałam Wam dziś pokazać moje ostatnie jajca (policzyłam – zrobiłam ich w tym roku coś ok. 85 sztuk różnej wielkości, od 5 do 15 cm wysokości). Wiem, że miała być kuchnia, ale słonka ostatnio jak na lekarstwo, a chciałam, żeby zdjęcia były ładne.
Zużyłam na to dziadostwo 5 metrów tasiemki przy jajku 12 cm i chyba ze sto szpilek. Ale warto było, tak mi się zdaje. Chociażby dlatego, by się przekonać, że to zupełnie nie dla mnie :D Ale efekt, jak na pierwszy raz chyba w porządku, co nie?

Jako drugi prezentuję mój ostatni w tym roku stroik.Znowu w kolorach bożonarodzeniowych, ale co tam. Musiałam wpakować tu dwa duże jajka i jedno maleńkie, zamiast jednego dużego i dwóch małych. Normalnie w moim mieście brakło jajków!

A teraz już gwóźdź programu w dzisiejszym wpisie. Panie i Panowie! Niniejszym przedstawiam zwycięską pisankę w konkursie „Pisanka Kaliska” organizowanym przez Biuro Promocji Miasta i Współpracy Międzynarodowej oraz Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miejskiego w Kaliszu:
Warunkiem uczestnictwa było wykorzystanie przy zdobieniu jajka motywu związanego z moim miastem. No więc wybrałam (z pomocą Męża) starą pocztówkę z ratuszem. Myślałam, że pomysł będzie trochę zbyt banalny, ale okazał się strzałem w dziesiątkę! Wiecie, jak się ucieszyłam, kiedy otrzymałam wczoraj telefon z Urzędu Miasta i zapytano mnie, czy wyrażam zgodę, żeby Prezydent złożył życzenia mieszkańcom miasta z moją pisankę w tle?! Nawet się nie spodziewałam takiego zaszczytu! Normalnie nie mogłam uwierzyć! I przyznać muszę, że to znowu sprawka mojego Męża, bo to on namówił mnie na udział w tym konkursie. Niestety nie mogłam być na wręczaniu nagród, ale największym wyróżnieniem jest chyba widok mojego jajca przy życzeniach wielkanocnych na stronie Urzędu Miasta. Oh, dobrze, nie chwalę się już więcej. 

Albo nie, jeszcze się pochwalę dekoracjami świątecznymi w moim domku. Szczerze mówiąc wyobrażałam je sobie zupełnie inaczej (może oprócz stroika z kurą), ale ogólnie to bieda z nędzą, w większości zeszłoroczne kurczaki i w ogóle wszystko było robione w pięć minut, w trakcie nawrotu dobrego samopoczucia. Zapraszam do oglądania. Przy okazji przypominam, że na inne moje jajco można głosować do północy u Małopolanek.

Życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt, smacznego jajka, mokrego Dyngusa skąpanego w słońcu i damych radosnych chwil spędzonych z Najbliższymi!

31 komentarzy:

 1. Pięknie,świątecznie i nastrojowo. Wesołych Świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję Ci serdecznie! Wszystko piękne a tasiemkowe jajko - oczywiście że było warto, piękne! Życzę Ci ciepłych i rodzinnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. Petra, jaka Ty teraz będziesz ważna, znana i powszechnie szanowana pani w Twoim mieście:))) Oczywiście serdeczne gratulacje:)) Stroiki piękne, a za to Twoje tasiemkowe jajo to ja się ani myślę brać, wyższa szkoła jazdy:)) Wesołych Świąt i nieustającego dobrego nastroju:))

  OdpowiedzUsuń
 4. W ogóle siie nie dziwię, że wyrałaś! Jajko jest przepiękne i uważam, że Ciebie nikt nie jest w stanie pobić w produkcji artystycznej jaj!!! GRATULUJĘ!!!
  Co do Twoich dekoracji opisanych jako bieda z nedzą to myślę że te 85 zrobionych jaj zaważyło na Twojej psychice:) masz cudowne dekoracje, są przepiękne. Kompozycja z zywych kwiatków prezentuje sie wspaniale. Nie znam nikogo kto by takiej nie chciał. A na święta życzę Ci wszystkiego o czym zamarzysz:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Radosnych Swiat!!
  Pozdrawiam cieplo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najpierw gratuluję serdecznie zwycięskiego JAJA!!!Prezydent z Twoim jajem:)To dopiero przeżycie!Pomysł miałaś niezły,ujęłaś ich patriotyzmem lokalnym.Naprawdę podziwiam.
  Jajo -karczoch wygląda też imponująco.Ja się nawet za to nie zabieram.Za trudne!Ilosci hurtowe jaj ozdobionych przez Ciebie to cud.Chyba przez rok nie spojrzysz w stronę tego ...czegoś.
  Zdrowych,spokojnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ewelina, jestem z Ciebie dumna - zrobiłaś przepiękną pisankę;) aż weszłam na stronkę, i jest, obok życzeń i w dziale o konkursie ;D Poza tym śliczne ozdoby domu, jesteś dla siebie zbyt krytyczna, bo widze tu mase fajnych rozwiązań i detali;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście Petro że warto było znajstrowac takie piękne jajko:)
  Najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne dekoracje, jajko rewelacja, ale masz cierpliwość i dobre oko:) To co? Życzonka! Życzę Wam wspaniałych, radosnych rodzinnych pachnących mazurkami Świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nooooooo w sumie to chciałabym takie ozdoby robione na szybko, bo są naprawdę śliczne.Gratuluję wygranej,bo przecież z takim jajem nie mogło być inaczej i wcale się nie dziwię ,że konkurencja wykupiła jaja, aby Cię nie dopuścić do udziału hi hi :)
  A tak przy okazji wszystkiego dobrego z okazji ŚWIĄT , aby były radosne, pełne miłości, smakołyków i wiary na lepsze jutro :)

  OdpowiedzUsuń
 11. To jajko konkursowe jest śliczne! :) Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Ciebie i twoich najbliższych! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochana ! ależ pięknie u Ciebie ! składam Ci Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie
  rodziny i wśród przyjaciół
  oraz wesołego Alleluja!
  Uściski:)))

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdrowych i pogodnych Świąt życzę!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdrowych ,Spokojnych Świąt Wielkanocnych Życzę ,by upłynęły w serdecznej rodzinnej atmosferze.
  Uściski Świąteczne przesyłam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Życzę Ci zdrowych ,radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.Piękny nastrój świąteczny w domku:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję wygranej
  Piękne jajeczka

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
  Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób ...

  OdpowiedzUsuń
 18. Gratulacje!!
  Spokojnych i radosnych Świąt:))

  OdpowiedzUsuń
 19. Radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego, oraz smacznego święconego w gronie najbliższych osób.

  OdpowiedzUsuń
 20. Pięknych chwil w gronie najbliższych!
  Buziak świąteczny! ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy:)) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Ci życzę, pełnych pokoju i dobra wszelkiego, rodzinnych i refleksyjnych:) Pozdrawiam serdecznie:)
  ps. prześliczne te jajca i dekoracje:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny,
  składam Ci dzisiaj w ten czas radosny.
  Niech wszystkie troski będą daleko,
  a dobro płynie szeroka rzeką.
  Z Wielkanocnymi pozdrowieniami.
  E.

  OdpowiedzUsuń
 24. Wesołych świąt !!!!!!!!!!
  życzy Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 25. Gratuluje!!!
  Pisanki i stroiki piękne !!!

  Życzę zdrowych wesołych i pełnych błogiego lenistwa w towarzystwie wspaniałych osób Świąt Wielkanocnych ! Smacznego jajka, mokrego dyngusa ! Wesołego Alleluja !!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Życzę pięknych, wiosennych
  i wspaniałych Świąt Wielkanocnych,
  spędzonych w cudownym rodzinnym klimacie.

  Uściski posyłam-Peninia*

  OdpowiedzUsuń
 27. Stworzyłaś piękne dekoracje, a pisanka jak najbardziej zasłużyła na wygraną :) Wesołych, rodzinnych i smacznych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 28. Ewelinka, jesteś niesamowita - takie hurtowe ilości jajek przerobić!
  Gratulacje! Wygrane jajko kwalifikuje się do muzeum albo galerii, tak żeby potomni zobaczyli :-)
  Stroiki cudne! Aż mam wrażenie , że Święta są jeszcze.
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 29. Dziewuszki! Strasznie Wam dziękuję za wszystkie życzenia i komentarze!!! Mam nadzieję, że jutro uda mi się wpaść na dłużej, nadrobić zaległości i zaprezentować (wreszcie) odmienioną z lekka kuchnię :)
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)